Jdi na obsah Jdi na menu
 


HDR

HDR (nebo taky HDRI) je zkratka pro high dynamic range imaging. Jde vlastně o speciální postup, který umožňuje vyšší rozdíl mezi expozicemi – tedy mezi nejtmavšími a nejsvětlejšími místy.
 

Nejeden vlastník digitálního fotoaparátu jistě zatoužil po možnosti mít na jedné fotce kontrastní scény dobře prokreslené detaily všech kontrastních objektů, případně mít na fotce dojem plasticity známý například z některých atraktivních komerčních fotografií.

Bohužel, fotografování kontrastních scén není jednoduché. Jen těžko se nám podaří nastavit expozici tak, aby tmavé oblasti nebyly podexponované a světlé naopak. Není však nic jednoduššího, než zasednout k počítači, spustit správný software, několikrát kliknout a kochat se nádhernými obrázky s vysokým dynamickým rozsahem, HDR... byť mnozí je (jako další digitální úpravy) považují (mírně řečeno) za nepřirozené omalovánky.

HDR jde udělat mnoha různými způsoby od omalovánky, přes surrealistické obrazy až po téměř neznatelné HDR- zachycenou a realisticky vypadající scénu, u které jen znalí poznají, že jde o tzv.,,,sendvič,,, - složenou fotografii.

 

Důl Michal 2012

Datum: 14. 10. 2012
Fotografií: 54
Složek: 0

Jánské koupele

Datum: 17. 2. 2014
Fotografií: 0
Složek: 0

Různé

Datum: 17. 2. 2014
Fotografií: 14
Složek: 0

Surrealistické střípky Frýdku Místku

Datum: 22. 5. 2011
Fotografií: 93
Složek: 0

Technika

Datum: 17. 2. 2014
Fotografií: 20
Složek: 0